השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים בהקדם האפשרי

הקמה וניהול מועדון לקוחות

לפני שמתחילים תחשבו רגע…,

כל היום בעלי עסקים רצים ומחפשים לקוחות חדשים ונסים לשכנע שהם יותר טובים וזולים מהמתחרים כאשר לכל עסק לקוחות קיימים שמכירים אותו, מכירים את טיב העבודה ו/או המוצר, התקשרו עם העסק ובנו איתו יחסי אמון !

לרגע אני לא אומר או רומז שלא צריך לחפש לקוחות קיימים אך במקביל הרבה יותר קל ולרווחי למכור ללקוחות הקיימים, הרי הם כבר מכירים את העסק כך שגם אם הוא יקר בכמה שקלים, לקוחות יעדיפו לרכוש מעסק קיים שהם כבר סומכים עליו.

כמון כן, מחקרים הוכיחו מזמן שלגייס ולמכור ללקוח חדש עולה בערך פי 10 מלמכור ללקוח קיים ! זה המון כסף!

במידה ואתם כבר משמרים את הלקוחות שלכם ואתם לא רודפים כל היום אחרי לקוחות,
אז אין טעם להמשיך לקרוא ועדיף שתשקיעו את הזמן בלקוחות שלכם.

במידה ואתם מעוניינים לפתח את מועדון הלקוחות שלכם ולהגדיל מכירות ללקוחות קיימים אנו נשמח להסביר ולתת כמה טיפים שתוכלו ליישם בצורה עצמאית או להתקשר אלינו ואנו נבצע את הדברים עבורכם.

מה זה מועדון לקוחות ?

שאני שואל בעלי עסקים מה זה מועדון לקוחות הם ישר אומרים לי לשלוח מבצעים ללקוחות ואז גם מספרים על תוכנות שעושות את זה או אומרים לי שיש להם בקופה כל מיני דברים.

בגדול הם צודקים, מודעון לקוחות זה רשימה של לקוחות שאיתם צריך לתקשר ואכן יש הרבה תוכנות שעושות את זה כגון מגון מערכות דיוור מכובדות אשר נמצאות בשוק. אך, כל זה נכון ברמה הטכנית הבסיסית, לרוב האלמנט האנושי שצריך לפלח את הנתונים, להכיר את הלקוחות, לבחון את תוצאות הקמפיינים ולהתאים את הדברים לתודעה של הלקוח מתפספס  כמו רוב ההודעות השיווקיות שאותם עסקים שולחים.
לדוגמה: אני מחובר להמון מועדונים ומקבל המון הצעות, אך בהרבה מאוד מהמקרים ההודעות ששולחים אלי לא קשורים בכלל למה שמעניין אותי ולכן במקרה הטוב אני מוחק את ההודעה ובמקרה ברע אחרי שהבנתי ששולחים אלי "ספאם" אני בכלל לא פותח את ההודעה והעסק הפסיד לקוח.

 

אז מה עושים ?

ב 3 מילים : "להכיר את הלקוח". כיום בעולם הדיגיטל יש מגוון כלים עצום שניתן לשלב ולהשתמש בהם על מנת להגיע ללקוח בצורה חכמה . בשלב הבא אנו נסקור כמה מכלים אלו

כלים טכנולוגיים

אתר אינטרנט – אתר האינטנרט שלכם הוא האינטרקציה הראשונה שלכם עם הלקוחות במרחב הדיגיטל. אני מבין את הרצון של בעלי עסקים לעשות את האתר הכי יפה בעולם מעוטר ביהלומים ונוצץ אך האתר צריך להתאים ללקוחות שלכם, לסחורה שלכם למיצוב מול הלקוח.
לקוחות לא יקנו באתר רק בגלל שהוא נראה יפה, הם יקנו כי הם אהבו את התוכן,השירות או המוצר, מחיר וכמובן שנוצר אימון בסיסי עם העסקלצד קלות שימוש באתר והתמצאות.
אתר נוצץ מידי יכול גם "להבריח" לקוחות בדיוק כמו שכולנו רואים חנות "נוצצת מידי" וישר חושבים אולי נדלג לחנות הבאה…

אפליקציית מועדון לקוחות – כיום ניתן לקחת את האתר ולהפוך אותו לאפליקציה כך שניתן להציג :
– להציג ללקוח תוכן ספציפי לחברי מועדון
– לשבת אצלו בטלפון ולהזכיר לו העסק בכל פעם שהוא פותח את הטלפון
– לשלוח הודעות קופצות ישירות לטלפונים של הלקוחות בחינם (הודעות פוש). אם הלקוח הוריד את האפליקציה הוא מצפה לקבל הודעות ממכם
– חווית גלישה משופרת באמצעות טאבים המובילים את הלקוח בדיוק לאן שהוא רוצה
– נגישות לעסק –  לא צריך לחפש בגוגל וכו'. פשוט פותחים את הטלפון ולוחצים על האפליקציה או לוחצים על פוש שהתקבל.

אוטומציות – לאחר כניסת הלקוח למועדון הלקוחות ניתן לבנות מראש מערכת מסרים שתשלח ללקוח ותמר את העסק בתודעה

דיוורים במייל ו SMS – משלוחים כלליים למועדון וחגים קבועים וכן משלוחים מותאמים ללקוח 

 קמפיינים ממומנים פיקסלים של גוגל ופייסובק –  בעבודה נכונה עם המערכות של גוגל ופייסבוק ניתן לצבוע לקוחות ולהציע להם פרסומים רלוונטים להם

למידע נוסף, השאירו פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי

אפיון לקוחות ובניית תוכנית נאמנות עם מטרות ויעדים

"אמון" , מילה אחת מסכמת האם תתבצע עסקה או לא. לא משנה מה הדיל שניתן ומה ההצעה, אם אין אמון לא תהייה עסקה.

כלומר, על מנת שלקוחות שלכם יקנו אצלכם שוב ושוב צריך לייצר עם הלקוחות "יחסי אמון". כדי להפוך לקוח אקראי ללקוח נאמן, צריך לטפח את הקשר באופן מתמיד ולבנות יחסים לאורך זמן. הלקוח ירגיש שהוא מקבל יחס ייחודי ובתמורה ישאר נאמן לאותו עסק.
יש צורך להגדיר את פרופיל הלקוח האופטימלי של העסק, להכיר אותו לעומר לנסות לגלות מה הרגלי הצריכה שלו ומה מניע אותו לרכישה.

סקרים – סקרים הם דרך נהדרת לקבל מהלקוח משוב ולהבין מה ניתן לשפר ומה הלקוחות של העסק רוצים. כמו כן, ניתן להשתמש במשוב לקידום מכירות על ידי הענקת שובר מתנה למי שימלא את המשוב ואז הוא ירצה לממש את השובר שבדרך כלל מצריך רכישה לצורך מימוש.

ניתוח מידע והפקת מסקנות 

שהייתי קטן לימדו אותי שלכל פעולה יש תוצאה 🙂
לכן, כל פעולה שמתבצעת צריכה והמדד והדיגיטל נותן לנו את הכלים למדוד כמעט הכל. כלומר, על ידי מדידת הנתונים ניתן להסיק מסקנות ולאסוף מידע שיאפשר לעשות התאמה של מועדון הלקוחות, להבין את הלקוחות, להבין מה עובד ומה לא ובשורה הסופית להבין איך מגדלים מכירות ללקוחות קיימים.

למידע נוסף, השאירו פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי

ממליצים שניתן לקחת מדף הבית הנוכחי של האתר