חברת בניית אתרים בירושלים

איך בוחרים חברת בניית אתרים בירושלים?

 

שירותי בניית אתרים ניתנים נכון להיום על ידי חברות בכל רחבי הארץ. עם זאת, כל חברה מציעה שירותים מעט שונים ואף פונה לקהל יעד אחר. יש למשל חברות שמציעות את שירותי בניית האתרים שלהם לאנשים פרטיים בלבד, לעומת כאלה שפונות לארגונים, בעלי עסקים, מוסדות ציבור, מוסדות ממשלתיים וכן הלאה.  ההבדל בין החברות שמתמחות בשירותי בניית אתרים חשוב כי הוא משפיע על רמת המקצועיות שלהם ויש כמה דברים שצריך לבדוק לפני שבוחרים אותן.

 

כמו כן, קיימים אזורים מסוימים בארץ שבהם ההיצע של שירותי בניית אתרים גדול יותר לעומת אזורים אחרים. ניתן לראות זאת בעיקר בערים מרכזיות כגון ירושלים ובשירותי בניית האתרים שניתנים על ידי חברות שנמצאות בה. נכון להיום, בחירה נכונה של חברת בניית אתרים בירושלים עלולה להפוך למשימה מורכבת. הדרך להתמודד עם המשימה היא להשוות בין חברות בניית אתרים לפי פרמטרים קבועים ולהשתמש בהם עד שמקבלים מענה לציפיות ולמסגרת התקציב.

 

חברת בניית אתרים בירושלים היא בזמינות גבוהה ללקוחות ירושלמים

 

סינון בסיסי בין חברות שמציעות שירותי בניית אתרי אינטרנט מתבצע לפי אזור גיאוגרפי. השימוש באזור גיאוגרפי ככלי לסינון יעיל בכמה מובנים. ראשית, בעזרת סינון לפי אזור גיאוגרפי ניתן לדעת איפה החברה נמצאת ולהסיק מכך כמה נוח יהיה לעבוד מולה. מיקום גיאוגרפי קרוב מקל על בעלי עסקים קטנים וגדולים, חוסך זמן גם עבור נציגי חברות וארגונים ולעיתים הוא מהווה תנאי לזכייה במכרז של משרדי ממשלה, מוסדות ציבוריים וכן הלאה.

 

שנית, קרבה גיאוגרפית עוזרת לבדוק את הרקע של החברה לפני שמזמינים ממנה שירותים מקצועיים כמו בניית אתרים או קידום ושיווק עסקים בירושלים. קל יותר לבדוק עד כמה חברה מסוימת היא מוכרת ואמינה אם משתמשים באזור גיאוגרפי ככלי לסינון בין האפשרויות, מאשר אם מנסים לעשות זאת בפריסה ארצית. יתרה על כך, הזמינות הגבוהה של מידע באינטרנט מקלה על השוואה בין חברות שמספקות שירותי בניית אתרים והופכת אותה לפשוטה ומהירה יותר מאשר בעבר.

 

ניסיון קודם ופרויקטים: בחירת חברה לפי סוג ההתמחות

 

 

השלב הבא לאחר סינון גס בין חברות שמספקות שירותי בניית אתרי אינטרנט לפי המיקום הגיאוגרפי מחייב בדיקה של הניסיון. בעזרת בדיקת הניסיון הקודם ניתן לדעת באיזה פרויקטים החברה הייתה מעורבת, במה היא מתמחה ומה היא מציעה. בדיקה של הניסיון הקודם מתאימה לכל מי שמחפש שירותי בניית אתרי אינטרנט ברמה גבוהה ומהבחינה הזו גם אין הבדל בין לקוחות בניית אתרים בירושלים, קידום ושיווק עסקים קטנים בתל אביב או בחיפה.

 

היכרות עם הניסיון הקודם והפרויקטים שבהם חברת בניית אתרים הייתה מעורבת תסייע לדעת עד כמה אפשר לסמוך עליה. בעזרת הניסיון הקודם ניתן לזהות במה החברה מתמחה והאם השירותים שהיא מציעה עולים בקנה אחד עם הציפיות של הלקוח. כמו כן, בדיקה של הניסיון הקודם תתאים ללקוחות שמעוניינים לבנות את אתר האינטרנט שלהם בפעם הראשונה.

 

עלויות חד פעמיות וקבועות

 

 

המטרה העיקרית של השוואה בין שירותי הקמת אתרים בירושלים או בכל מקום אחר בארץ היא לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על איכות הביצוע. בשביל להשיג תוצאות מעולות במחיר הוגן צריך לבדוק מה טווח העלויות שמציעה החברה. במקביל, יש לבדוק מה המחיר המקובל בענף לבניית אתרי אינטרנט מהסוג הזה ומה ההבדל בין החברות שמציעות את השירות. בדיקת המחירים המקובלים בענף מתבצעת גם היא באמצעות אתרי אינטרנט, או לחילופין על סמך הניסיון הקודם של הלקוחות עצמם.

 

היכרות עם טווח המחירים משמשת גם היא כלי אפקטיבי להשוואה בין חברות שבונות אתרי אינטרנט. בתוך כך, יש להבחין בין עלויות חד פעמיות לבין עלויות קבועות. עלויות חד פעמיות כוללות למשל את כל מה שקשור להקמה ראשונית של האתר, בעוד עלויות קבועות מתייחסות לתחזוקת אתרים וקידום אורגני בגוגל.

 

יש לעיתים קרובות מקרים שבהם העלויות הקבועות נראות אטרקטיביות אך העלויות החד פעמיות גבוהות מדי, או להיפך. הפתרון הוא לבחון כל מקרה לגופו ולא לקבל החלטה לגבי הזמנת שירותי בניית אתרי אינטרנט לפני שבודקים מה מקובל בענף. אם בכל זאת קיימות התלבטויות גם אחרי שמבצעים בדיקות מן הסוג הזה, ניתן שוב פעם להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהקדיש קצת זמן להשוואה בין השירותים הקיימים.

 

המלצות של לקוחות – אין תחליף לחוות דעת אובייקטיבית

 

לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי יכולים כיום לקבל המלצות טרם בחירת חברה שתבנה עבורם את אתר האינטרנט. המלצות אובייקטיביות מסייעות להשוות בין שירותי אתרי אינטרנט  ובעזרתם ניתן לחסוך זמן וכסף. החיסכון בזמן נובע מהעובדה שבעזרת המלצות ניתן לדעת מלכתחילה באיזה חברות להתמקד, בעוד החיסכון בהוצאות הוא פונקציה של הזמנת השירות המקצועי והמתאים ביותר.

 

הכי קל לקבל המלצות מקולגות או בעלי עסקים אחרים שכבר הזמינו שירותי בניית אתרי אינטרנט באותה עיר. אם מדובר בלקוח פרטי שמעוניין להקים לעצמו בלוג או אתר אינטרנט, את ההמלצות ניתן לאסוף מחברים, קרובים ובני משפחה. הדגש הוא בכל מקרה על שימוש בהמלצות אובייקטיביות שעליהן אפשר לסמוך כדי להשוות בין שירותי בניית אתרים גם בלי קשר לסכום הכסף שאותו רוצים להשקיע.

 

עמידה בדרישות של הלקוח

 

מומלץ לבדוק האם חברה שמציעה שירותי בניית אתרי אינטרנט מתחייבת לעמידה בלוח זמנים. אמנם כל פרויקט דורש סוג אחר של השקעת זמן ומשאבים, אך התחייבות מראש מצד החברה המבצעת יכולה להעניק הרבה ביטחון ללקוחות שמזמינים ממנה את השירות. במידה והחברה לא מוכנה להתחייב ללוח זמנים, כדאי בכל זאת להתעקש על מסגרת מסוימת ואף לקבוע מה קורה במידה וההסכם מופר.

 

קביעת לוח הזמנים חשובה בעיקר עבור בעלי עסקים שמתכננים להקים אתר אינטרנט על מנת להשיק מוצר או שירות חדשים. מבחינת אותם בעלי עסקים, כל יום שבו אתר האינטרנט מתעכב עלול להיות כרוך בהפסד כספי. חוץ מזה, בעלי עסקים צריכים לבקש התחייבות לעמידה בלוח זמנים כדי לדעת עד כמה החברה שמספקת עבורם את השירות היא אכן מקצועית ואמינה.

 

איך קובעים את התקציב עבור בניית אתרי אינטרנט?

 

האמת היא שהשוואה בין חברות לבניית אתרי אינטרנט לפי הפרמטרים לעיל יכולה לעזור רק אם הלקוח יודע מראש כמה כסף הוא מוכן להשקיע. מהבחינה הזו, החלטה על מסגרת התקציב חשובה לא פחות מאשר קבלת המלצות על חברות שמתמחות בשירותי בניית אתרי אינטרנט. כמו כן, בשביל להחליט על מסגרת התקציב צריך להכיר את המחירים המקובלים בענף ולהתחשב בעוד כמה שיקולים שעשויים להטות את הכף.

 

קביעת התקציב עבור בניית אתרי אינטרנט צריכה להתבצע לפי השאיפות, הציפיות והמטרות של הלקוח. מי שמתכנן להשתמש באתר האינטרנט כדי למכור מוצרים חייב להשקיע בתשתית הטכנית ולדאוג לאבטחה ברמה גבוהה. מנגד, יש כאלה שנעזרים באתרי אינטרנט ככרטיס ביקור או עמוד נחיתה בלבד ולכן הדגש מבחינתם הוא על נראות ועיצוב. בין לבין, יש גם לקוחות שמשלבים בין פונקציונאליות שונה של אתרי אינטרנט והם עשויים להציב סדר עדיפויות אחר לגמרי.

 

לסיכום, חברה לבניית אתרים בוחרים גם לפי המיקום הגיאוגרפי וגם לפי ניסיון, מחיר, המלצות והתחייבות לעמידה בלוח זמנים. בתוך כך, רצוי להגדיר תקציב מראש ולמנוע חריגות.